22669

Seyahat Acentacılığı & Tur Operatörlüğü Kursumuz

SEYAHAT ACENTACILIĞI & TUR OPERATÖRLÜĞÜ

Programın amacı;  Seyahat acentelerinde Profesyonel tur operatörlüğü ve biletleme (ticketing) bilgilerini özümsemiş, müşteri hizmetlerinin önemini kavramış, Seyahat acentasını verimli ve amaçlara uygun şekilde yönetebilmek için temel bilgi ve yetenekleri kazanmış, iş planlamasını yapabilecek, satış ve pazarlama planlarını gerçekleştirebilecek, seyahat acenta muhasebesinin temel ve genel kavramlarını yönetici olarak değerlendirebilecek, insan kaynakları yönetimini işlevsel olarak yerine getirebilecek.

Sonuç olarak; Seyahat acentalarında yönetim ve organizasyonun tüm fonksiyonlarını yerine getirebilecek düzende seyahat acentası yönetici ve işleticisi yetiştirmektir.

Kurs yerindeki teorik ve uygulamalı eğitimden sonra, çeşitli seyahat acenta ve tur operatörlerinde staj imkânları verilecektir. Bu şekilde işyerinde uygulamalar yapılarak, pratik kazandırılacaktır.


İÇERİK PROGRAM
Seyahat Acentalarında Müşteri Hizmetleri Profesyonel Tur Operatörlüğü, Paket Tur
Tur Operatörlüğü Yapan Seyahat Acentalarında Müşteri Hizmetleri Pazarlama ve Satış, Operasyon, Tur Yönetimi, Kongre - Konferans Turizmi, Incentive Sağlık Turları, Ingoing
Yolcu satış ve Biletleme ( Ticketting )  Uçak Bileti Düzenleyen IATA ( Internatıonal Air Transport Association ) Seyahat Acentalarında Müşteri Hizmetleri
Seyahat Acentası Yöneticisinin Özellikleri ve Rolü Organizasyon Kurulması ve Yönlendirilmesi
Seyahat Acentalarında İş Planlaması İş Akışının Düzenlenmesi, İş Akışının Temel Fonksiyonları
Seyahat Acentalarında Satış ve Pazarlama  Hedef Kitlenin Oluşturulması, Satış ve Pazarlama Metodlarının Geliştirilmesi
Seyahat Acentasında Yönetim ve Organizasyon Yönetim ve Organizasyon Şeması