22669

Kurucumuz

Kurucu ve Yönetim Kurulu Başkanı

Yüzyıl BECERİK

     

  Şirketimizin Yönetim Kurulu Başkanı ve Eğitim Kurumumuzun Kurucusu, aynı zamanda 15 yıldır müdürlüğünü başarıyla üstlenmiş olan Yüzyıl BECERİK, Ege Üniversitesi İktisadi ve Ticari Bilimler Fakültesi Ticaret ve Sanayi İşletmeciliği Bölümünden mezun olup, yaşamının önemli bir bölümünü Turizm ve Otelciliğine adamıştır. 20 yıldır MEB onaylı, Özel Yüzyıl Kurslarında, eğitim organizasyonuna önderlik ederek, birçok öğrencisine meslek, sanat ve iş kazandırmış ve kazandırmaya devam etmektedir.
     Kurucumuz Yüzyıl BECERİK; 1965 ile 1985 yılları arasında İzmir Büyük Efes otelinde en alttan başlayarak, üst düzey yöneticiliğe ulaşmış, bu süre zarfında geniş bir çevreye hitap etmiştir. Aynı paralelde de Turizm Bakanlığı’na bağlı OTEM ve TUREM’lerde 12 yıl, aynı zamanda da Dokuz Eylül Üniversitesinde de 3 yıl Turizm ve Otelcilik öğretim görevlisi olarak yüzlerce öğrenci yetiştirmiş ve Turizm ve Otelcilik sektöründe çeşitli kademelerde görev almalarını sağlamıştır. Büyük Efes Oteli’ndeki 20 yıllık görevinden sonra, sırasıyla Ankara Büyük Sürmeli Oteli Genel Müdürlüğü, İstanbul’da Büyük Sürmeli Otelleri Koordinatörlüğü, Marmaris Altınyunus ve Aqua Otelleri’nde Genel Müdürlük yapmıştır. Bunun yanı sıra; Marmaris İçmeler’de Otel Private’ı sonra Kuşadası’nda Otel Albora’yı kiralayarak 4’er yıllığına işletmiştir.
Marmaris ve Kuşadası’ndaki otelcilik çalışmalarından sonra İzmir’e dönerek; sektörde edindiği bilgi birikimini, tecrübesini yine aynı sektöre aktarmak isteyen Yüzyıl BECERİK 1995 yılında MEB onaylı Özel Yüzyıl Turizm & Otelcilik ve Kariyer Kurslarını kurmuş ve sektörün başka kulvarı olan eğitmenlikte de başarılarına yeni imzalar atmıştır ve binlerce öğrenci yetiştirmiştir. Mezunları arasında otelcilikte üst düzeyde çalışan öğrencileri sektörde Türk turizm ve otelciliğine hizmete devam etmektedir.